postheadericon Jak sprawdzić i ćwiczyć poczucie rytmu

Zarówno kiedy tańczy się w parze, jak i podczas tańca solo na pewno ważne jest poczucie rytmu. Każdy z nas ma jakieś pojęcie o tym czy je posiada, ale okazuje się, że można też to przetestować.

Najprostszy test na poczucie rytmu polega na wystukaniu pewnego rytmu, który osoba testowana ma powtórzyć. Można też go wyklaskać. Jeśli ktoś ma bardzo dobre poczucie rytmu powinien  wystukać czy wyklaskać rytm nawet po usłyszeniu utworu muzycznego. Co jednak jeśli mamy z tym problemy? Jeśli komuś zależy na poprawieniu swoich zdolności w tym kierunki może spróbować poprawić swoje poczucie rytmu. Są na to pewne sposoby, a więc na pewno warto je poznać. Ćwiczenia kształtujące poczucie rytmu powinny znaleźć się już w programie przedszkoli i szkół. Dzięki rytmiczno muzycznym zabawom można w znacznym stopniu wpłynąć na to czy ktoś w przyszłości szybko będzie łapał rytm. Oczywiście indywidualne predyspozycje i zdolności mają tutaj również duże znaczenie, jednak bez wątpienia warto zadbać o to, aby dziecko uczęszczało na rytmikę.

Być może z czasem nasza pociecha będzie chciała chodzić dodatkowo na zajęcia, które kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny i koordynację ruchów. Przykładem mogą być chociażby zajęcia dla cheerleaderek. Bardzo dobrze jest kształtować w dzieciach od najmłodszych lat potrzebę ruchu, rozwoju, poprawiania poczucia rytmu, gibkości itd. Dzięki temu w przyszłości zainteresują się zajęciami z zumby, aerobiku czy kursem tańców latynoamerykańskich. Spędzanie wolnego czasu w taki sposób ma same zalety. Warto pamiętać również o tym, że wcale nie trzeba chodzić do drogich fitness klubów, żeby ćwiczyć lub tańczyć. Można to robić samodzielnie w domu, na przykład z pomocą Internetu. Również jeśli chodzi o zabawy rytmiczno-muzyczne dla dzieci nie trzeba zdawać się tylko na przedszkole. Warto poszukać samemu ciekawych ćwiczeń i wykonywać je codziennie z maluchem. Rozwój dziecka dotyczy różnych obszarów, które wzajemnie mogą na siebie wpływać. Dlatego nawet jeśli córeczka lub synek nie zostanie muzykiem lub tancerzem, to na pewno warto rozwijać u dziecka wyczucie rytmu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17245 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-sprawdzic-i-cwiczyc-poczucie-rytmu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): do_action in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435