postheadericon Taniec na weselu – proste kroki

Trochę inaczej tańczy się na dyskotece czy imprezie, a inaczej na weselu. O ile w klubach znajomość konkretnych kroków i tańców nie jest konieczna, to na weselu bardzo się przydaje.

Ponieważ tańczy się tam przede wszystkim w parach oraz z różnymi osobami warto nieco się przygotować i powtórzyć przed weselem proste tańce towarzyskie. Zwykle nie mamy zbyt wiele czasu, bo przecież trzeba jeszcze znaleźć odpowiednią kreację oraz kupić prezent. W związku z tym najlepiej powtórzyć kroki w domu. Można poprosić kogoś o pomoc, ale istnieje również inna możliwość – kursy internetowe. Dzięki nim można szybko i całkiem samodzielnie przypomnieć sobie jak się tańczy 2 na 1, walca czy cha-chę. Oczywiście jeśli tylko jest taka możliwość należy powtarzać kroki oraz ćwiczyć figury razem z partnerem. Jeżeli jest to nasza osoba towarzysząca, to idealnie się składa. Po domowym kursie online na pewno bardzo dobrze poradzimy sobie na parkiecie. Jednak jeśli idzie się na wesele bez osoby towarzyszącej, tym bardziej warto przygotować się od strony tanecznej. Przecież na miejscu na pewno będzie wiele osób, które szukają kandydata na przyszłą żonę lub męża.

Najbardziej uniwersalny taniec, który sprawdza się na weselach i innych imprezach, to wspomniany już 2 na 1, który nazywa się również discofoxem. Zna go większość osób, a więc jeśli ktoś poprosi nas do tańca, to jest duża szansa, że będzie można się zgrać korzystając z tych właśnie kroków. Jeśli przypomnimy sobie, korzystając z filmiku instruktażowego online, jak się tańczy 2 na 1, to na pewno zrobimy dobre wrażenie na parkiecie. Nie trzeba być mistrzem tanecznym, aby podczas tańca wykonywać obroty, półobroty czy inne figury i nie zgubić kroków. Dla kobiet wyglądają one tak: na raz  krok prawą nogą w bok, na dwa delikatne uniesienie lewej nogi oraz postawienie, na trzy dostawienie lewej nogi prawej. Mężczyzna zaczyna od lewej nogi. Kroki te można dopasować do wielu rodzajów muzyki. Natomiast wspólnie z partnerem można opracować w domu jakiś ciekawy układ taneczny.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17127 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/taniec-na-weselu-proste-kroki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdow in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435